XIX sesja Rady Powiatu Tucholskiego

Zapytania i interpelacje Radnych zgłoszone podczas XIX sesji Rady Powiatu, która odbyła się 21 paźdzeirnika 2008 r.

Radna Krystyna Koczwara
- zwrócił się do niej mieszkaniec Bladowa  z prośbą o naprawę drogi z Bladowa do Żalna Dworzec. Droga była równana wiosną i od tego czasu nic się nie działo, a powstały dziury w tej drodze, co dokumentują wykonane zdjęcia, które posiada. Mieszkańcy proszą o wyrównanie drogi ponownie przed okresem zimowym i utwardzenie jej przy pomocy tłucznia.

Radny Wojciech Kociński
-  ma tą samą interpelację co Radna Koczwara. Tam było w miesiącu marcu była robiona ta droga, a tydzień później spadł deszcz i cała robota poszła na marne Mieszkańcy proszą, żeby jeszcze w tym roku naprawić te drogę. 
-  drugi wniosek, też z Bladowa, to wniosek mieszkańców do Rejonu Dróg Wojewódzkich, aby ograniczenie do 40 km/h było na całej długości wsi, żeby wprowadzić taki znak pod znakiem informującym o terenie zabudowanym. Mieszkańcy czują się zagrożeni. 
-  kolejna interpelacja mieszkańców Bladowa, żeby wystąpić do PKS, aby kierowcy mieli obowiązek zabierania wszystkich dzieci, które czekają na przystankach autobusowych, bo kilkakrotnie wystąpił taki problem, że pierwszy autobus nie zabrał, a drugi nawet się nie zatrzymał. Dzieci nie miały czym dojechać do szkoły. Chodzi o ranne godziny w Bladowie i Słupach.
- mieszkańcy Białowieży proszą o wystąpienie do kurii biskupiej w sprawie przekazania lub wydzierżawienia boiska piłkarskiego na rzecz sołectwa w celu jego zagospodarowania, ponieważ jest teraz taka sytuacja, że nie mogą z tym nic zrobić, a chcieli by stworzyć tam drużynę, żeby to boisko zaczęło żyć. 
-  do Zarządu Dróg Powiatowych też ze Stobna z Białowieży wybudowanie zatoczki autobusowej we wsi Białowieża.
- teraz ze wsi Klocek z zebrania wiejskiego mieszkańcy proszą, żeby utrzymanie tej drogi było lepsze niż w poprzednich latach, ponieważ tędy codziennie jeździ autobus szkolny. Jest to droga Woziwoda - Biała – Rzepiczna. Proszą także, aby w przyszłym roku przeprowadzić chociaż cząstkowy remont tej drogi, ponieważ asfalt wypierają korzenie drzew i powstają tam dziury. 
- następna interpelacja to jest z miejscowości Wielka Komorza chodzi o wykonanie w przyszłym roku chodnika przy drodze powiatowej to jest 390 m. w miejscowości Komorza wzdłuż drogi powiatowej.  
- następna interpelacja mieszkańców z Małego Mędromierza o wystąpienie do Dróg Wojewódzkich w sprawie wykonania zatoczki autobusowej przy przystanku po stronie sklepu. 
- druga to poprawienie zjazdu z drogi wojewódzkiej na cmentarz w Małym Medromierzu. 
- trzecia to jest wycięcie czterech drzew w tej miejścowości, które rosną w drodze z osiedla na cmentarz i wyrównanie pobocza, żeby ta droga na cmentarz była bezpieczna, bo w tej chwili jest to bardzo niebezpieczny odcinek. Między osiedlem, a cmentarzem nie ma żadnego chodnika, a poboczem też nie można przejść, bo rosną tam cztery drzewa.
- prosi  o naprawę zabezpieczenia przy drodze 240 przed mostem na rzece Stążce. Od strony Tucholi to zabezpieczenie już od dłuższego czasu jest zepsute. 
- ostatnia interpelacja to sprawa poruszana na kilku zebraniach wiejskich: czy w ramach budżetu naszego powiatu istnieje możliwość dopłat do worków do segregacji śmieci, które sprzedaje Przedsiębiorstwo Komunalne, czy jest sposób, żeby dołożyć się do mieszkańców i pewną partię sfinansować, żeby pokazać mieszkańcom, że można segregować śmieci. 

Radna Danuta Tyda 
- ma interpelację odnośnie zmiany rozkładu jazdy obowiązującego od 14.12.2008 r. Mieszkańcy Żalna i Piastoszyna znów będą pozbawieni pociągu rannego do Bydgoszczy. Dotychczasowy odjazd z Chojnic o godz. 4.17 i przyjazd do Bydgoszczy Gł. o godz. 6.10. Pociągiem tym dojeżdżają mieszkańcy Piastoszyna, Żalna, a także Chojnic do pracy w Bydgoszczy, ponadto pociąg ten skomunikowany jest z pociągami do Torunia i Warszawy. W zamian tego ma kursować pociąg odjeżdżający z Chojnic o godz. 5.20 i przyjeżdżający do Bydgoszczy o godz. 7.05 (pracę rozpoczyna się w większości zakładów pracy o godz. 7.00, jest to więc zbyt późna pora przyjazdu tego pociągu do Bydgoszczy – w tym przypadku nie ma żadnej alternatywy dojazdu, ponieważ jest to pierwszy pociąg w dobie). 

metryczka


Wytworzył: Radni Powiatu Tucholskiego (21 października 2008)
Opublikował: Katarzyna Puczyńska (2 grudnia 2008, 12:57:27)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 1588