XXVII sesja Rady Powiatu

Zapytania i interpelacje Radnych zgłoszone podczas XXVII sesji Rady Powiatu, która odbyła się 28 kwietnia 2005 r.

Radny Henryk Krzywański:
- Zapytanie: jest to nawiązanie do interpelacji z poprzedniej sesji. Co stanęło na przeszkodzie, aby zlikwidować niechlujstwo przy usuwaniu drzew na trasie Tuchola - Raciąż. Nadal nie widać tam zmian.
- Zapytanie: Składałem interpelację o rozważenie możliwości połączenia komórki nazywanej z decyzji administracyjnej do spraw komunikacji ze stanowiskiem w Zarządzie Dróg Powiatowych. Powołałem się wtedy na opracowanie Instytutu Rozwoju Miast pt. "Modelowe rozwiązania struktur organizacyjnych zarządów dróg samorządowych". Otrzymałem odpowiedź na tę interpelację w terminie. Ona sprowadzała się do tego, iż będą dalsze rozważania na ten temat. Będzie również rozważana propozycja połączenia tych komórek i usytuowania go w Zarządzie Dróg Powiatowych. Chciałbym zadać pytanie, czy są zmiany w tym zakresie i dalsze przemyślenia. Czy w ostatnim okresie czasu, załóżmy w tym roku nastąpił wzrost zatrudnienia w Starostwie ? Zapytanie to dotyczy zarówno osób zatrudnionych na pełnym jak i nie pełnym etacie.

Radny Andrzej Pruszak:
- Chciałbym, aby Zarząd wystąpił do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko - Pomorskiego, aby ten przedstawił koncepcje rozkładu jazdy PKP na rok 2005/2006. Taki rozkład jazdy przygotowany jest już w Województwie Pomorskim. Dostępny jest on już w internecie. Można się z nim zapoznać. W przypadku naszego województwa o wszystkim dowiadujemy się na ostatni moment i zazwyczaj jest już za późno, żeby wprowadzać do rozkładu jazdy jakieś zmiany,

Wiceprzewodniczący Rady Józef Basta:
- Zapytanie: Oczekuję na pisemną odpowiedź na pytanie: co z budynkiem na ul. Grodzkiej. Byłem tam ostatnio. Co prawda brama zamknięta była na kłódkę, ale furtka obok była otwarta. Bałem się tam wchodzić, z tego względu, że ktoś w tym budynku przebywał. Sytuacja tam przedstawia się bardzo źle i trzeba coś z tym zrobić. 
- Odbyła się uroczystość obchodów Dnia Ziemi. Była to duża uroczystość, na którą przybyło dużo ludzi. Przedstawiciele 8 parków krajobrazowych. Pokazy miały ciekawe zespoły z Chojnic i z powiatu. Podczas otwarcia  na estradę wchodzi deputowany do Parlamentu Europejskiego, Poseł na Sejm RP, przedstawiciel Wojewody i na zaproszenie prowadzącego nie ma nikogo z przedstawicieli władz miasta i powiatu. Pytam dlaczego Starosta, jeśli nie mógł sam, nie oddelegował Wicestarosty. Dlaczego nie upoważnił nikogo kto by reprezentował nasze władze powiatowe, na tego typu imprezie.


 

metryczka


Wytworzył: Radni Powiatu Tucholskiego (28 kwietnia 2005)
Opublikował: Elżbieta Błaszczyk (9 maja 2005, 12:04:11)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 2981