II sesja Rady Powiatu

Zapytania i interpelacje Radnych zgłoszone podczas II sesji Rady Powiatu, która odbyła sie 12 grudnia 2002 r.

Radny Andrzej Pruszak
- w związku z ukazaniem się artykułu w Gazecie Pomorskiej z dnia 09.12.2002 r. pt. "Na ślepym torze" zwraca się do Zarządu Powiatu Tucholskiego o zajęcie stanowiska w sprawie utrzymania ruchu pasażerskiego na linii 201 i 208 do Zarządu Województwa, aby bezpośrednio podpisali porozumienie z Zakładem Przewozów Pasażerskich w Gdyni, który jest bezpośrednio zainteresowany kursowaniem pociągów na tych liniach. 

Radny Henryk Krzywański 
- jest nowelizacja ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, w której przewiduje się 80 % zniżkę podatku od nieruchomości sfery służby zdrowia. Jak to w liczbach wyglądałoby u nas. Ile korzyści uzyskają z tego obiekty powiatowe. 

Radna Anna Ziegler 
- ostatnio ze względu na oblodzenie nawierzchni dzieci nie dojeżdżały do szkoły. Jest to duży problem, bo należy wtedy albo zawiesić zajęcia, albo je prowadzić, ale jest to ze szkodą dla dzieci. Nie dziwi się po serii wypadków jaka miała miejsce, że kierowca boi się wjechać na oblodzoną trasę z autobusem wiozącym 40 osób. W związku z tym ma pytanie, dlaczego Zarząd Dróg Powiatowych nie posypał tych dróg. 

Radny Zbigniew Grugel 
- czy korzystając z tej sali korzystamy z gościny Urzędu Miejskiego ? Czyja jest ta sala ? Czym się kierowano, żeby wprowadzić tu tą sztuczną choinkę ? W stolicy Borów Tucholskich popieramy być może miejscowość Koziegłowy czy innego producenta. Na wyprodukowanie tej choinki zużyto określoną ilość środowiska. Ta choinka wyrzucona na śmietnisko przez następne 300 lat się nie rozłoży. Nie chce mi się wierzyć, aby nie było nas stać na to, aby tutaj, w stolicy Borów Tucholskich, w urzędach znajdowały się sztuczne choinki.

Radny Tadeusz Zaborowski
- co wpłynęło na to, że droga Iwiec - Wełpin nie uzyskała pozytywnej akceptacji, jeżeli chodzi o dofinansowanie z Banku Światowego, a następnie to co realizuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ?

- czy pan Korda podjął jakieś działania jeżeli chodzi o przygotowanie planu do programu zagospodarowania powiatu w zakresie turystyki ? Nadmienił, że na przełomie stycznia i lutego rusza czwarty segment programu Sapard i tam są między innymi duże środki finansowe do wzięcia na zagospodarowanie turystyczne,

- prosi o udzielenie informacji, kto zasiada w radzie nadzorczej Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Tucholi i dlaczego, jeżeli Rada Powiatu ma około 80 % udziałów, nie ma członków Rady Powiatu. 


Radny  Józef Basta 
- pytanie pierwsze dotyczy wyższej uczelni na terenie Tucholi. Kończy się rok kalendarzowy dlatego prosi o informacje na jakim etapie znajdują się prace związane z otwarciem w Tucholi Wyższej Szkoły Zarządzania Środowiskiem.

- na jakim etapie znajduje się sprawa remontu budynku przy ul. Dworcowej. To co obserwuje to obraz nędzy i rozpaczy. Dach i okna niezabezpieczone, to wszystko gnije, niszczeje. Co na to Nadzór Budowlany i co dalej, bo to duże marnotrawstwo ?

- chciałby dać satysfakcję pracownikom Starostwa, którzy zwrócili się do różnych instytucji, do mieszkańców odnośnie pomocy dla Domu Dziecka. Zorganizowali zbiórkę i turniej mikołajkowy. Chciałby zapytać, ile udało im się zebrać pieniędzy i co za to chcą kupić ?

metryczka


Wytworzył: Radni Powiatu Tucholskiego (12 grudnia 2002)
Opublikował: Elżbieta Błaszczyk (8 października 2004, 13:39:31)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 2870