XV sesja Rady Powiatu Tucholskiego

Zapytania i interpelacje Radnych zgłoszone podczas XV sesji Rady Powiatu, która odbyła się 20 marca 2008 r.

Radny Antoni Lewandowski  
- interpelacja ze Śliwic na ulicy Świeckiej mieszkańcy pytają czy jest w planie budowa chodników po drugiej stronie. Chodnik został położony po jednej stronie ulicy; 
- na ulicy Starogardzkiej w Śliwicach brakuje krawężników, co powoduje, że woda zalewa posesję; 
- trzecia sprawa ze Śliwic, jest taki zarzut, dlaczego powiat nic nie robi w sprawie przejścia przez tory? Jest to bardzo niebezpieczne i do tej pory tą sprawą się nikt nie interesował. Sprawa ciągnie się od 8 lat. 
- jak daleko posunięte są rozmowy z wójtem gminy Lubiewo na temat odwodnienia drogi w Trutnowie

Radny  Andrzej Pruszak 
- mieszkańcy Rosochatki wnioskują o wyczyszczenie studni chłonnej oraz wycinkę krzewów przy drodze z Rosochatki do Śliwic oraz zamontowanie bariery ochronnej przy posesji Pana Urbaniaka.

Radny  Marek Sass 
- wczoraj ukazał się wywiad z panem Wicestarostą w Radiu Weekend. Do tej pory byliśmy informowani, iż za nie przejęcie szkoły leśnej winny jest Minister Środowiska. Nie słuchał tego wywiadu, ale dowiedział się, że takowy miał miejsce. Wydrukował tekst z forum Radia Weekend, który odczytał. Poprosił o wyjaśnienie tej sprawy.
- druga kwestia dotyczy zebrań wiejskich. Zapytanie do pana Lewandowskiego. Po zebraniu wiejskim w Lubiewie głos zabrał pan Radny Powiatu Antoni Lewandowski. Przedstawił zadania na 2008 rok i stwierdził, że część radnych powiatowych głosowała przeciw, w tym dwóch radnych z tego terenu. Stwierdził, że można się domyślać jacy byli przeciw, nie uczestniczyli oni również w spotkaniach komisji rolnictwa, ale po głosy wiedzą gdzie iść. Panu Lewandowskiemu zadane było pytanie niech pan powie którzy to byli radni. Odpowiedział, że dobrze, powie radni którzy, głosowali przeciwko budżetowi to byli pan Myszkowski i Sass. Za byli pani Kabat i on. Moje pytanie czy istnieje obowiązkowe głosowanie za, czy nie mamy prawa jako radni być innego zdania niż pan. Z tego co wie z poprzednich kadencji nie wszyscy radni zgadzali się. Druga sprawa to w kwestii uczestnictwa w komisji rolnictwa jeżeli członkowie uważają że moja obecność jest niezbędna to mogę złożyć swój akces. Zarzuca mi się że idziemy po głosy do rolników. Nigdy nie wypowiadałem się na sprawy rolnicze. Nie startowałem z rolniczej partii, co pan uczynił. Nie zrezygnowałem również później z tej partii.  
- prosi o wyjaśnienie zbieżności nazwisk tego co pytał o to kto jest przeciwko, z nazwiskiem pana Lewandowskiego.

Radna Aleksandra Kabat 
- czy w związku z ogólnokrajową sytuacją w służbie zdrowia, istnieją roszczenia płacowe  w szpitalu powiatowym. 
- chciałaby wiedzieć jak pan Starosta ocenia pracę Pana Plucińskiego i na jaki okres jest on powołany. 
- chciałaby wiedzieć czy ZDP ma plan zadrzewień, a jeżeli nie ma to czy jest on w trakcie opracowywania.
- do Komisji Rolnictwa wpłynął wniosek o  wycinkę topoli w Śliwicach. Zwróciła się później pani Glaza-Nispel, żeby topoli nie wycinać i żeby powstała aleja chroniona. Prosi o rozważne potraktowanie sprawy i informację na jakim jest to etapie. 
- czy zostały podpisane porozumienia dotyczące chodników?. Na zebraniach wiejskich wywołuje to kontrowersje. ZDP prowadzi rozmowy z wójtami a radni nie wiedzą gdzie te środki się przekładają.
- mieszkańcy Wełpina zgłaszali konieczność budowy chodnika przy świetlicy w Wełpinie.

Radny Zbigniew Grugel
- zwraca się z prośbą o zwiększenie bezpieczeństwa przy włączaniu się do ruchu w Legbądzie z drogi powiatowej na wojewódzką. Zbyt blisko znajdują się tu płoty. Należy zastanowić się nad wykupem przyległych gruntów i poszerzeniem wyjazdu lub nad zamontowaniem lustra.

Radny Wojciech Kociński 
- na zebraniu wiejskim mieszkańcy Stobna zgłaszali wniosek o wybudowanie chodnika i zabezpieczeń w Stobnie na skrzyżowaniu z drogą do Żalna. Sołtys posiada materiał, chodzi o wykonanie.
- wnioskuje o umieszczenie tablic kierunkowych na Stobno pod Komorzą. Nie ma tablic od strony Stobna. Nawiązuje do prośby Burmistrza z 10 października 2007 roku
- wniosek do ZDW. Chodzi o drogę 240. na zebraniu w Bladowie wypłynęło wiele spraw między innymi odwodnienie przy przystanku. Chodzi o przystanek na Słupy, który jest w gestii ZDP. Dzieci wracające ze szkoły wchodzą w błoto. Prosi o zorganizowanie spotkania z sołtysem celem omówienia szczegółów.
- w miejscowości Bladowo działa stowarzyszenie Blask, które dostało 20 tyś zł na utworzenie świetlicy komputerowej. Prosi o przekazanie 6 tyś zł na modernizację ogrzewania w tym budynku ze środków Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

metryczka


Wytworzył: Elżbieta Damaiewicz (27 marca 2008)
Opublikował: Elżbieta Damasiewicz (26 maja 2008, 10:56:50)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 1518